Zastosowanie obrotnic w różnych gałęziach biznesu

Obrotnice hydrauliczne są niezwykle użytecznym dodatkiem, jaki można dokupić do dowolnego wózka widłowego i ładowarki teleskopowej znajdujących się na terenie zakładu, o ile te zawierają wolny układ hydrauliczny pozwalający na korzystanie z urządzenia. Komponent ten pozwala na pełne obrócenie transportowanego ładunku o 360°, tym samym pozwalając na niezwykle szybki i sprawny rozładunek do kontenera lub maszyny przetwarzającej. W jakich jednak gałęziach przemysłu obrotnica do palet sprawdzi się? O tym przekonamy się w tym tekście.

Sadownictwo i rolnictwo, czyli ze skrzyni do kontenera

obrotnica do skrzyniopalet

Każdy zdaje sobie zapewne sprawę, jak wygląda proces zbierania jabłek, ogórków, gruszek czy innych mniej delikatnych owoców i warzyw. Jest to proces jedynie półmechaniczny, którego końcowe stadium obejmuje samodzielne zbieranie plonu przez człowieka. Można jednak w pewnym stopniu proces ten zautomatyzować – wystarczy zaopatrzyć się w obrotnicę i skrzyniopaletę. Owoce lub warzywa będą zbierane wprost do skrzyni, a ta będzie następnie przewożona przy użyciu wózka widłowego lub ładowarki. Obrotnica do skrzyniopalet zapewni szybki rozładunek do wcześniej przygotowanego kontenera, gdzie będzie on już tylko czekał na dalszą obróbkę lub na przewiezienie do hurtowni bądź zakładu przetwórstwa spożywczego.

Budownictwo, czyli ułatwiony wyładunek materiałów sypkich

obrotnica do ładowarki

Jako że w budownictwie wózki widłowe nie są zbyt często wykorzystywane, w tej części tekstu głównie będziemy mówić o ładowarkach teleskopowych. Jak może być w tej gałęzi przemysłu wykorzystana obrotnica do ładowarki? Przede wszystkim do załadunku gruzu, który później przenoszony jest do kontenera - przyśpiesza to znacząco pracę rozbiórkowe, gdyż potencjalnie może skrócić czas pracy pracowników. Może także służyć do rozładunku palet. Sama ładowarka teleskopowa może natomiast posłużyć dodatkowo do wyładowywania i przenoszenia piasku – wystarczy wymienić obrotnicę na łyżkę ładowarkową, by móc wykorzystać urządzenie w zupełnie innym celu.

Obrotnica do wózka widłowego, jak i ta do ładowarki może posłużyć także w innych branżach - w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym czy chemicznym oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie przewiezienie i rozładowanie towaru. Ze względu na swoje właściwości, osprzęt ten może być wykorzystywany jest także w zakładach recyklingowych. Warto jest więc zainteresować się tym dodatkiem do wózka lub ładowarki, gdyż możliwości jego zastosowania jest - jak widać - dość dużo.


Szybki kontakt

  • T: +48 788 943 654
  • M: biuromalik@gmail.com
  • A: Biórków Mały 100, 32-104 Koniusza